Medycyna estetyczna: zabiegi, substancje i inne

typy: A, B i E, a w weterynarii C i D. Do wytwarzania tej toksyny dochodzi głównie w glebie, osadzie dna morskiego i niewłaściwie wytwarzanych i przechowywanych konserwach mięsnych, rybnych i jarzynowych. Spożycie zakażonej ży

Medycyna estetyczna: zabiegi, substancje i inne

Rozróżnia się kilka rodzajów tej toksyny

Rozróżnia się kilka rodzajów tej toksyny, które są oznaczane kolejnymi literami alfabetu od A do G. Największe znaczenie dla zdrowia człowieka mają typy: A, B i E, a w weterynarii C i D.

Do wytwarzania tej toksyny dochodzi głównie w glebie, osadzie dna morskiego i niewłaściwie wytwarzanych i przechowywanych konserwach mięsnych, rybnych i jarzynowych. Spożycie zakażonej żywności prowadzi do zatruć jadem kiełbasianym. Botulina jest jedną z najsilniejszych znanych toksyn. Dawka śmiertelna dla człowieka oceniana jest na ok.:

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Botox


Bezpiecznie wykonywany zabieg wstrzykiwania botoxu

Wykonywanie zabiegu wszczepiania botoxu jest obecnie bardzo często praktykowane. Dzieje się tak dlatego, że kobiety zwracają bardzo dużą uwagę na swój wygląd i pragną swoim wyglądem zachwycać osoby, z którymi współpracują. Uważają bowiem, że w ten sposób mogą zwracać na siebie uwagę i sprawia, że o wiele łatwiej będzie im uzyskiwać pozytywne odpowiedzi na swoje zapytania. Wobec tego przeprowadzanie zabiegu botoxu jest bardzo dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy dzięki wykorzystaniu posiadanych przez siebie umiejętności medycznych. Trzeba bowiem pamiętać, że zajmować się wszczepianiem botoxu mogą tylko te osoby, które posiadają odpowiednią wiedzą medyczną i odbyły konkretne praktyki. Tylko wówczas będą one mogły w bezpieczny sposób przeprowadzać zabieg wszczepiania botoxu.


w medycynie estetycznej przy walce ze

Jad kiełbasiany, inaczej toksyna botulinowa, botulinotoksyna, botulina, w skrócie BTX (z łac. botulus ? kiełbasa) ? białkowa, należąca do neurotoksyn, egzotoksyna wytwarzana przez bezwzględnie beztlenowe bakterie ? laseczki o nazwie gatunkowej Clostridium botulinum, a także przez nielicznych innych przedstawicieli rodzaju Clostridium. Substancja ta w zależności od podanej dawki może być silnie trująca dla organizmu człowieka lub też wykazywać określone działanie lecznicze ? np. w medycynie estetycznej przy walce ze zmarszczkami mimicznymi, leczeniu kurczu twarzy i powiek czy nadmiernej potliwości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Botox