Programy dedykowane- co, jak i dla kogo?

rochę więcej, a z pewnością rozwiązanie przekroczy nasze oczekiwania. Czemu dobrze jest inwestować w indywidualne oprogramowanie?Czemu służy system CRM?Przykładem oprogramowania, które pomaga w dzianiu firmy jest oprogramowanie ty

Programy dedykowane- co, jak i dla kogo? Napisać to nie skomplikowana rzecz- wymaga wielu godzin pracy, całego zespołu programistów. Jednak jak na oprogramowanie indywidualne przystało, trzeba poczekać i zainwestować trochę więcej, a z pewnością rozwiązanie przekroczy nasze oczekiwania. Czemu dobrze jest inwestować w indywidualne oprogramowanie?

Czemu służy system CRM?

Przykładem oprogramowania, które pomaga w dzianiu firmy jest oprogramowanie typu CRM. Jest to skrót od Zarządzania Relacji z Klientem. Nazwa może wyjaśnia o co tutaj chodzi, ale ilość funkcji jakie takie oprogramowanie posiada jest bardzo duża.

Wystawianie i wysyłanie faktur do klientów, newslettery, informowanie o nowych ofertach. Do tego kontakt przez panel klienta z pracownikiem firmy w formie czatu lub zgłoszeń problemów. To tylko niektóre z funkcji jakie może posiadać takie oprogramowanie. Wiele gotowych systemów CRM ma jeszcze moduły do statystyk z których można wyciągnąć ciekawe wnioski o działaniu pracowników i całe firmy.


Skryptowy język programowania - PHP

PHP ? interpretowany skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych4 w czasie rzeczywistym.

PHP jest najczęściej stosowany do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW, ale może być on również używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym (np. za pomocą biblioteki GTK+, używając rozszerzenia PHP-GTK). Implementacja PHP wraz z serwerem WWW Apache oraz serwerem baz danych MySQL określana jest jako platforma AMP (w środowisku Linux ? LAMP, w Windows ? WAMP).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/PHP


Komputerowa współpraca dziekanatów

Oprogramowanie tworzone jest przez informatyków na zamówienie różnych klientów, między innymi na zamówienie władz uczelnianych. Rektorzy wyższych uczelni zdają sobie sprawę z tego, że ich placówki muszą być obecne w internecie i posiadać zaplecze informatyczne, żeby mogły sprawnie funkcjonować we współczesnym świecie.

Dlatego tworzone są strony internetowe uczelni, na których zamieszczane są informacje dotyczące jej działalności, które służą zachęceniu potencjalnych studentów do skorzystania z jej oferty edukacyjnej, a także umożliwiają porozumiewanie się pomiędzy różnymi podmiotami uczelni. Przy wykorzystaniu łącza internetowego mogą współpracować ze sobą różne dziekanaty, tworzone jest także oprogramowanie odpowiadające na potrzeby studentów.