Sztukateria - na elewację i do wnętrz

ną. Dzieje się tak dlatego, że obecnie bardzo wiele osób chce posiadać w posiadanym przez siebie domu wyjątkowo wyglądającą sztukaterię. Wobec tego prowadzenie ze sztukaterią również wydaje się być bardzo popularne. Jednak trzeba

Sztukateria - na elewację i do wnętrz

Czas wykonywania sztukaterii na zamówienie

Sztukateria cieszy się niesłabnącą popularnością. Wydaje się, że ma ona szansę na to, aby w najbliższych latach stawać się jeszcze bardziej popularną. Dzieje się tak dlatego, że obecnie bardzo wiele osób chce posiadać w posiadanym przez siebie domu wyjątkowo wyglądającą sztukaterię. Wobec tego prowadzenie ze sztukaterią również wydaje się być bardzo popularne. Jednak trzeba się liczyć z tym, że znalezienie odpowiedniej sztukaterii może nie być takie proste z uwagi na to, że pomieszczenie posiada swoją własną specyfikę. Poza tym czas wykonywania domowej sztukaterii może być bardzo różny, a podczas wykonywania sztukaterii wykorzystywane są różnego rodzaju akcesoria. Muszą one zostać dopasowane zarówno do rodzaju wykonywanej sztukaterii, jak i do miejsca jej zamieszczania.


Popularna

W sprzedaży dostępna jest różnego rodzaju . Może być ona wykorzystywana także w celach użytkowych. Dzieje się tak wówczas, gdy umieszczana jest w różnego rodzaju sklepach i budynkach użyteczności publicznej. Popularna zamieszczana jest także w pomieszczeniach domowych. Trzeba przyznać, że posiadanie w domu sztukaterii dodaje mu zupełnie nowego wyrazu i sprawia, że domowe pomieszczenia stają się bardziej nowoczesne i mogą stanowić wizytówkę właściciela domu. Nieważne, czy w domu zamieszczana jest bardzo skromna czy barwna , zawsze dodaje ona uroku domowym pomieszczeniom. Dzięki temu domowa jest bardzo popularna, a w sprzedaży dostępne są zupełnie nowe formy domowej sztukaterii.


W średniowieczu stosowana była sporadycznie we

Boniowanie ? dekoracyjne opracowanie krawędzi oraz lica ciosu kamieni podkreślające ich układ.

Rozróżnia się następujące typy boniowania, w zależności od:

Technika boniowania była znana i stosowana w okresie starożytnego Rzymu. W średniowieczu stosowana była sporadycznie we francuskiej architekturze obronnej XII wieku. W okresie renesansu nastąpił jej rozwój. W tynku naśladowano wygląd muru z kamienia, przez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni w murze, przy pomocy boni. Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni lub rowek w tynku nadający elewacji monumentalny charakter. Boniowane mogły być całe elewacje albo tylko cokoły, naroża ścian, pilastry, obramowania otworów, filary itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie